Czech freestyle bmx association - Česká freestylová bmx asociace - CFBA


Czech freestyle bmx association

Česká freestylová bmxová asociace

Zpět na novinky

Závody LZN

Zkratka LZN. Celým svým názvem jde o Lokální Závody s Nominační hodnotou. Tento druh závodu byl zaveden za účelem většího sjednocení Freestlye BMX scény a podpory organizátorů Freestyle BMX závodů. 

O co tedy jde? Jedná se o české závody, které asociace CFBA zvolila pro zařazení do nominačních kritérií. Zjednodušeně řečeno, výběr jezdců, kteří budou v roce 2020 podpořeni (ať už výběrem na ME nebo MS, či nějakým jiným výjezdem, ať už reprezentačním nebo tréninkovým) se řídí podle nominačních kritérií. Ty můžete nalézt v sekci Reprezentace. Hlavní kritérium jsou UCI body za MČR, poté UCI body za světový pohár, a nakonec za závody úrovně C1. Už toto by stačilo pro vyhodnocení podpořených jezdců, nicméně s pořadím můžou ještě zahýbat body, které lze získat za LZN.  Důležité je zmínit, že body za LZN nejsou nijak spjaty s UCI rankingem. Jedná se o bodování pouze v rámci České republiky.

Důvodů existence LZN je hned několik. Především je zde myšlenka stmelování české Freestyle BMX komunity. Jezdci, kteří se snaží dosáhnout co nejlepších zahraničních závodů se často neúčastní českých závodů. Díky LZN nyní mají motivaci zúčastnit se také domácích závodů v České republice. Dalším důvodem je pomoc organizátorům akce. Přes veškeré úsilí, které do organizací závodů vkládají se jim často nepodaří zajistit očekávanou účast jezdců. Vzhledem k podmínkám nominačních kritérií je nyní pravděpodobné, že se závodů LZN budou účastnit i jezdci, kteří se angažují spíše v zahraničí.

S tímto tématem je spojena také Licence UCI. Informace o ní naleznete v sekci Licence. Licence samotná není pro účast na LZN nutná, nicméně je nutná pro výběr podpořeného jezdce. Neboli pro účast na LZN licence UCI není potřeba, jezdec ale nemůže být vybrát dle nominačních kritérií, pokud nemá platnou licenci UCI. Pokud tedy jezdec bude mít nějaké body za LZN, je dobré mít platnou licenci. Nicméně výběr datumy pro výběr podpořených jezdců budou uveřejněny v našem kalendáři vždy nejpozději měsíc předem.

O které závody tedy jde? Stručné a jasné informace naleznete v tiskové zprávě z tohoto měsíce (Tisková zpráva - Leden 2020). Tu najdete v sekci dokumentace.

Platnost výsledků na vybraných závodech LZN není nijak omezena. Jak již bylo zmíněno, nejedná se o závody pod hlavičkou UCI. Body se tak budou počítat vždy všem zúčastněnýn, nehledě na platnost licencí. Zároveň se tak do závodu může přihlásit kdokoli. Kategorií LZN se povaha závodu nijak zásadně nezmění. (bodování naleznete v sekci Reprezentace)

Zjednodušeně tedy můžeme říct, že se pouze určilo několik závodů, na jejichž výsledky bude brán zřetel až se bude vybírat, jaké české jezdce finančně podpořit.

Vybrány byly tyto závody:

  • [16.5.2020] BMX-STYLE BENJAMIN v Pardubicích
  • [11.7.2020] SPACEJUMP  ve Starém Plzenci
  • [8.8.2020] BMX CHALLENGE v Brumově-Bylnici

I když jsou již 3 závody kategorie LZN určeny, stále hledáme další zájemce z řad organizátorů, kteří by se rádi do kategorie LZN zapojili. V případě zájmu nás kontaktujte na adrese erik.figar@gmail.com.

Na závěr doporučujeme pročíst sekci Reprezentace, Licence, a v neposlední řadě se podívat do našeho kalendáře, abyste věděli které LZN jaký výběr jezdců na jaký výjezd ovlivní.

A ještě úplným závěrem vám dáváme tip na sledování důležitých událostí, abyste nemuseli pravidelně sledovat web, jestli náhodou nepřibyli nové informace. V bočním panelu (v mobilním zobrazení pod tímto článkem) naleznete Položku "Odběr informací". Při zadání vašeho emailu vám budeme zasílat ty nejdůležitější informace, které by vám neměly uniknout.

Publikováno 29.1.2020, Autor: Erik Figar, Zobrazeno: 2670×